Առցանց համերգ՝ նվիրված Քրիստափոր Քուշնարյանի ծննդյան 130-ամյակին
ՀՀ վաստակավոր արտիստ, պրոֆեսոր Աննա Մայիլյանի սաների մասնակցությամբ տեղի կունենա առցանց համերգ, որը նվիրված է անվանի երաժիշտ-տեսաբան, կոմպոզիտոր և մանկավարժ Քրիստափոր Քուշնարյանի ծննդյան 130-ամյակին: Ծրագրում կհնչեն Կոմիտասի, Արմեն Տիգրանյանի, Ռոմանոս Մելիքյանի, Ավետ Տերտերյանի, Ալան Հովհաննեսի, Էդվարդ Միրզոյանի, Արտեմի Այվազյանի, Գեղունի Չթչյանի և Վարդ Մանուկյանի տեղծագործությունները: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի կոմպոզիտորների միության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
Հայաստանի կոմպոզիտորների միության և Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի համատեղ այս նախագիծն առցանց կհեռարձակվի հունիսի 10-ից 14-ը, ժամը 17:00-ին՝ ՀԿՄ պաշտոնական առցանց հարթակներում:
Համերգային երգչուհիներ Արմինե Խաչատրյանին, Հերմինե Գևորգյանին, Անուշ Մարտիրոսյանին, Լարիսա Խալաթյանին, Միլենա Բեգլարյանին, Անահիտ Գաբրիելյանին և Լիա Առաքելյանին կնվագակցի դաշնակահարուհի Էլեն Կիրակոսյանը:

Concert dedicated to Kristapor Kushnaryan's 130th anniversary will be performed online
An online concert dedicated to the 130th anniversary of the famous musician-theorist, composer and pedagogue Kristapor Kushnaryan will be held with the participation of the students of the RA Honored Artist, Professor Anna Mailyan. The program will include works by Komitas, Armen Tigranyan, Romanos Melikyan, Alain Hovhannes, Avet Terteryan, Edward Mirzoyan, Artemi Ayvazyan, Geguni Chtchyan and Vard Manukyan. This was reported by the Public Relations Department of the Union of Composers of Armenia.
The project is implemented by Composers Union of Armenia and the Yerevan Komitas State Conservatory and will be broadcast online from June 7 to 14, at 17:00, on the official online platforms of the CUA.
Pianist Elen Kirakosyan will accompany singers Armine Khachatryan, Hermine Gevorgyan, Anush Martirosyan, Larisa Khalatyan, Milena Beglaryan, Anahit Gabrielyan and Lia Arakelyan during performances.
The coordinator of the concert is a musicologist, PhD Narine Avetisyan.