Ամփոփվեց «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի երկրորդ շրջափուլը Բարսեղ Թումանյանի հետ
«Արտիստը՝ դպրոցին». շուրջ երկու ամիս աշխարհահռչակ օպերային երգիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Բարսեղ Թումանյանը վարպետության դասեր անցկացրեց Երևանի երաժշտական և արվեստի 25 դպրոցների երգեցողության բաժինների 250 պատանիների հետ:
«Արտիստը՝ դպրոցին» նախագիծն իրականացվում է Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ: Եզրափակիչ գալա-համերգը Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանն էր: Բեմում աչքի ընկած լավագույն կատարողներն էին:
Միջոցառմանը ներկա էին Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, արվեստագետներ ու արվեստասերներ:
Զգալ, վերապրել ու փոխանցել հոգու երաժշտությունը. Հենց սա՝ ամենակարևորն են այս օրերին սովորել երեխաները: «Արտսիստը՝ դպրոցին»-ը միայն կրթական ծրագիր չէ, այն յուրօրինակ ճանապարհ է, որ սովորեցնում է երեխաներին երազել ու բարձրանալ:
Ծրագիրը տաղանդավոր երեխաների բացահայտման, նրանց հետագա մասնագիտական առաջխաղացման, ինչպես նաև արվեստի գործիչների ու արտադպրոցական ուսուցման հաստատությունների միջև նոր կապերի ձևավորման բացառիկ հնարավորություն է:
«Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի հաջորդ շրջափուլը կմեկնարկի արդեն աշնանը:
Ամփոփվեց «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի երկրորդ շրջափուլը Բարսեղ Թումանյանի հետ · Armenian National Music

Second stage of “Art figure for school” Program with Barseg Tumanyan
Within the frames of the "Art Figure for School" program, the famous opera singer, RA People’s Artist Barsegh Tumanyan for two months had been holding master classes for 250 students of vocal sections of 25 municipal music and art schools.
This project is implemented by the initiative of Yerevan Municipality. The final gala concert was held in the Chamber Music House after Komitas. The students that stood out with their talents performed on the stage. Yerevan Mayor Tigran Avinyan, Deputy Mayor Levon Hovhannisyan, and art figures were present at the event.
The “Art Figure for School” initiative is not just an educational project but also a special way to teach children to feel, dream, and rise.
This project is an exceptional opportunity to reveal and promote talented children in their future career, and to create new ties between art figures and out-of-school educational establishments.
At the end of the concert, the singer came up on the stage feeling proud. The moment was memorable for young musicians.