Հատընտիր արիաներ Բարոկկո դարաշրջանից
Մարտի 7-ին, ժամը 16:00-ին  Ալեքսանդր Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում կկայանա «Հատընտիր արիաներ Բարոկկո դարաշրջանից» խորագրով համերգ, որպես երաժշտական նվիրում՝ կանանց տոներին ընդառաջ:
«Վերածնունդ» միջազգային մրցույթ-փառատոնի 1-ին կարգի մրցանակակիր Ալեքսան Խաչատրյանը (բաս) հայաստանյան ունկնդիրներին կներկայացնի առանձնահատուկ ծրագիր, որում տեղ են գտել Յ. Ս. Բախի, Գ. Ֆ. Հենդելի, Ք. Վ. Գլյուկի, Ա. Սկարլատիի, Ջ. Բ. Պերգոլեզիի, Ա. Ստրադելլայի և 17-18-րդ դդ. այլ կոմպոզիտորների վոկալ ստեղծագործություններ: Մեներգչին կնվագակցի անսամբլային արվեստի վարպետ Լևոն Հարությունյանը:
Համերգը կանցկացվի «Տուն-թանգարանի հետ» նախագծի շրջանակում: Նշենք, որ այն նպատակ ունի ինքնադրևսորման հարթակ տրամադրել երիտասարդ երաժիշտներին, որոնք էլ իրենց աջակցությունն են բերում թանգարանին:

Selected arias from Baroque era
A concert entitled “Selected arias from Baroque era” will take place at the Alexander Spendiaryan House-museum on 7 March at 16:00 p. m.  as a musical dedication towards the Women’s Holidays.
Alexan Khachatryan (bass, 1st prize winner of "Renaissance" (Veratsnund) International Contest-Festival) will represent a notable concert program for Armenian resident attendees including vocal compositions by J. S. Bach, G. F. Handel, C. W. Gluck, A. Scarlatti, G. B. Pergolesi, A. Stradella and other composers of 17-18th centuries. The soloist will be accompanied by a master of ensemble art, Levon Harutyunyan (piano).
The concert will take place in the frame of the project “With the House-museum”. Its purpose is to give a platform for self-expression to young musicians who support the museum as well.