Ավգուստին Հադելիխը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հյուրընկալել է աշխարհահռչակ ջութակահար Ավգուստին Հադելիխին: Վերջինս մայրաքաղաքում է քաղաքապետի հրավերով՝ այսօր «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ համերգով հանդես գալու նպատակով:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհակալություն է հայտնել աշխարհահռչակ ջութակահարին՝ պատանի երաժիշտներին նման բացառիկ հնարավորություն տալու համար:
Խոսելով Երևանի ջերմ հյուրընկալության մասին իր տպավորությունների մասին՝ Ավգուստին Հադելիխը նշել է, որ ինքը ևս ոգևորությամբ ու անհամբերությամբ է սպասում «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթին:
Համաշխարհային երաժշտարվեստի, ինչպես նաև Երևան քաղաքի մշակութային կյանքի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար՝ Տիգրան Ավինյանը աշխարհահռչակ ջութակահար Ավգուստին Հադելիխին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:

Yerevan Mayor Tigran Avinyan hosted the eminent violinist Augustin Hadelich who arrived in Yerevan at the invitation of Yerevan Mayor to perform on one stage with “Yerevan” symphonic youth orchestra.
Mayor Tigran Avinyan expressed his gratitude to the world famous violinist for giving young musicians such an exclusive chance.
Sharing his impressions of Yerevan hospitality Augustin Hadelich noted that he is also looking forward to the performance with the young musicians.
For the contribution both to the world music art and Yerevan cultural life Tigran Avinyan awarded Augustin Hadelich with Yerevan Mayor’s Gold Medal.