Մեզ անհապաղ պետք է միջազգային ճանաչման հասցնել հանցագործություններն ընդդեմ Արցախի և Հայաստանի․ Սերգեյ Խաչատրյան
Անվանի ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․
«Մենք անդադար հետևում ենք պատերազմին, որը ցավալիորեն տեղի է ունենում ներկայումս Հայաստանում:
Այս պահին Արցախը (Լեռնային Ղարաբաղ) և Հայաստանը ենթարկվում են հարձակման Ադրբեջանի և Թուրքիայի կողմից ՝ թիրախավորելով բանակը, խաղաղ բնակիչներին, քաղաքներն ու գյուղերը:
Մենք դատապարտում ենք այդ հանցագործությունները և մեր խորին աջակցությունն ենք հայտնում մեր բանակին, մեր քաղաքացիներին և բոլոր այն տղամարդկանց և կանանց, ովքեր կորցրել են իրենց կյանքը `պայքարելով մեր երկրի անվտանգության համար:
Մեզ անհապաղ պետք է Ադրբեջանի ու Թուրքիայի կողմից իրականացվող հանցագործություններն ընդդեմ Արցախի և Հայաստանի՝ հասցնել միջազգային ճանաչման: Այս հարթակը կօգտագործվի հնարավորինս շատ մարդկանց հասցնելու այն և իրազեկվածությունը հնարավորինս բարձրացնելու համար»:

Sergey Khachatryan. We need urgent international acknowledgment of the crimes being committed in Artsakh and Armenia
World-renowned violinist Sergey khachatryan writes on his Facebook.
"We incessantly follow up on the war that sadly is currently happening in Armenia.
Right now Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Armenia are being attacked by Azerbaijan and Turkey, targeting the army, civilians, towns and cities. We condemn those crimes and express our most profound support for our army, our citizens and all of the men and women that have lost their lives fighting for the safety of our country.
We need urgent international acknowledgment of the crimes being committed in Artsakh and Armenia by Azerbaijan and Turkey. This platform will be used to reach as many people as possible and to raise awareness as much as we can".
Photo: Sergey Khachatryan's Facebook page