Երևանում մեկնարկել է «Երևան կլասիկ ֆեստ»-ը
Սեպտեմբերի 17-ին «Երևան կլասիկ ֆեստ» փառատոնի մեկնարկը տվեց «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար, գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարութամբ։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Սիմֆոնիկ նվագախմբերի միջազգային փառատոնը Երևանում անցկացվում է առաջին անգամ։ Այն իր շուրջն էր համախմբել թե՛ երևանցիներին, թե՛ մայրաքաղաքի հյուրերին։
Քաղաքի մշակութային կյանքն ակտիվացնելու նպատակով առաջիկա օրերին հանդիսատեսին կներկայանան հայաստանյան և արտերկրից հրավիրված անվանի երաժիշտներ, մենակատարներ և երաժշտախմբեր:

"Yerevan Classic Fest": The youth symphony orchestra "Yerevan," led by Eduard Topchyan, the artistic director and chief conductor of the National Philharmonic Orchestra of Armenia, opened the festival on September 17.
The International Festival of Symphony Orchestras is being held in Yerevan for the first time. The festival united residents of Yerevan and guests of the capital who appreciate classical music.
The musical event's goal is to boost the city's cultural life. In the coming days, famous musicians, soloists, and groups invited from Armenia and abroad will perform for the audience.