«Բարեկամության շառավիղներ»․ Լեգենդար Ռիկարդո Մուտին ելույթ կունենա Երևանում
Լեգենդար դիրիժոր, հայ ժողովրդի մեծ բարեկամ Ռիկարդո Մուտին ելույթ կունենա Երևանում։ Ինչպես Armenian National Music-ին հայտնեց Երևանյան հեռանկարներ միջազգային երաժշտական փառատոնի մենեջեր Սոնա Հովհաննիսյանը, այս տարի փառատոնը հյուրընկալում է Ռավենա փառատոնը, որի շրջանակներում էլ ելույթ կունենա Ռիկարդո Մուտին։ «Բարեկամության շառավիղներ» խորագրով համերգը տեղի կունենա հուլիսի 4-ին՝ Ա․ Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում։
Երեկոյին Մուտին կղեկավարի իր Լուիջի Քերուբինիի երիտասարդական նվագախումբը։ Համերգին ելույթ կունենա Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Ռոբերտ Մլքեյան), սոպրանո Նինա Մինասյանը, տենոր Ջովաննի Սալան, բարիտոն Գուրգեն Բավեյանը և երգեհոնահար Դավիդե Կավալին։ Ծրագրում՝  Ֆ․ Յ․ Հայդն, Վ․Ա․ Մոցարտ, Ֆ․ Շուբերտ և Տ․ Մանսուրյան։
Համերգի նախօրեին, հուլիսի 3-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը կունենա համերգ՝ Ռիկարդո Մուտիի և Ռավենա փառատոնի պատվին։ Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ նվագախումբը կկատարի Բեթհովենի Թիվ 3 դաշնամուրի կոնցերտը (մենակատար՝ Մայա Օհանյան) և Բեռլիոզի «Ֆանտաստիկական» սիմֆոնիան:
Հիշեցնենք, որ Ռիկարդո Մուտին ելույթ է ունեցել Հայաստանում 2001 թ․-ին։
«Բարեկամության շառավիղներ»․ Լեգենդար Ռիկարդո Մուտին ելույթ կունենա Երևանում · Armenian National Music

"Roads of Friendship": Legendary Ricardo Muti to perform in Yerevan
Legendary conductor, a great friend of the Armenian people Ricardo Muti will perform in Yerevan, within the Yerevan Perspectives International Festival. As Sona Hovhannisyan, general manager of the Festival told Armenian National Music, this year the festival is hosting the Ravenna Festival, and the Renowned conductor will perform within this event.
The concert entitled "Roads of Friendship" will take place on July 4 at A. Spendiaryan Opera and Ballet theatre. Within the concert, Muti will conduct Orchestra Giovanile Luigi Cherubini and the Armenian State Chamber Choir (artistic director and conductor: Robert Mlkeyan). Soloists: Nina Minasyan (soprano),  Giovanni Sala (tenor)  Gurgen Baveyan (baritone),  Davide Cavalli (organ). The program includes pieces by F.J. Haydn, W.A. Mozart, F. Schubert and T. Mansuryan.
A day before the concert, the Armenian National Philharmonic Orchestra under the baton of Eduard Topchjan will perform a concert in honor of Ricardo Muti and the Ravenna Festival at Aram Khachaturian Concert Hall. The orchestra will perform Beethoven's Piano Concerto No. 3 (soloist: Maya Ohanyan) և Berlioz's Symphonie Fantastique.