Անդրիուս Հարությունյան
Անդրիուս Հարությունյանը Հաագայում (Նիդեռլանդներ)  բնակվող լիտվահայ կոմպոզիտոր և հնչյունային արտիստ է: Նրա ստեղծագործությունների մեջ օգտագործված են տարբեր մեդիաների և մեքենայական տեխնոլոգիաների համադրումներ. դրանք գործ ունեն հնչյունային արտեֆակտների, լսողական նույնականությունների և հոսուն թվային ներկայությունների հետ։
Ելույթ է ունեցել Կարլսռուեի Արվեստի և մեդիա կենտրոնում (ZKM, 2020), Ամստերդամի քաղաքային թանգարանում (2019), Վիլնյուսի Ժամանակակից արվեստի կենտրոնում, Հաագայի Rewire Festival-ում (2016), Ամստերդամի MAZE Festival-ում (2016) և այլուր։ Որպես հրավիրյան արտիստ հանդես է եկել Գեյթսհեդի Ժամանակակից արվեստի BALTIC Centre-ում (2019), Քառորդ տոն փառատոնում (2018), ինչպես նաև Կիպրոսի ազգային թանգարանում։

Andrius Arutiunian is an Armenian-Lithuanian sound artist and composer based in The Hague (NL). His works use hybrid media and technologies of automation, dealing with sonic artefacts, aural identities, and fluid digital presences.
Recent shows and performances include ZKM | Centre for Arts and Media, Karlsruhe (2020), Stedelijk Museum, Amsterdam (2019), documenta 14, Parliament of Bodies, Kassel (2017), Contemporary Art Centre, Vilnius (2017), Rewire Festival, The Hague (2016), and MAZE Festival, Amsterdam (2016). He was an artist-in-residence at BALTIC Centre for Contemporary Art, Gateshead (2019), ZKM | Hertz Lab, Karlsruhe (2019), Quartertone, Yerevan (2018), and Cyprus National Museum & Slagwerk Den Haag residency, Nicosia (2014).