Դավիթ Աբրահամյանը դեռ փոքր տարիքից համագործակցել է Լյուքսեմբուրգի ֆիլարմոնիայի, Իսպանիայի Օվյեդոյի OSPA-ի, Բրյուսելի Լագեն Լադենի հետ, որտեղ եղել է  Զալցբուրգի կամերային անսամբլի մենակատար՝ Լավարդ Սքու Լարսենի ​​ղեկավարությամբ։ Նա հանդես է եկել այնպիսի դիրիժորների ղեկավարությամբ, ինչպիսիք են Կլաուդիո Աբբադոն, Զուբին Մետան, Ռոբերտո Բենցին, Խեսուս Լոպես Կոբոսը, Պլասիդո Դոմինգոն և այլք։
2005-ից 2009 թվականներին նա Ֆելեխոսայում (Աստուրիա-Իսպանիա) «Երաժշտական ​​բարելավում» վարպետության ծրագրի հիմնադիրն ու գեղարվեստական ​​ղեկավարն էր։ Ծրագրի շրջանակներում նա հրավիրում էր այնպիսի ւսուցիչների, ինչպիսիք են Դորա Շվարցբերգը, Լիվիու Պրունարուն, Ալեքսանդր Չաուշյանը, Էշլի Վոսը, Վոլֆգանգ Մեյերը, Գուստավ Ռիվինիուսը, Միխայիլ Կոպելմանը,Բորիս Բելկինը։ Նա պարբերաբար ելույթ է ունենում այնպիսի արտիստների հետ, ինչպիսիք են Աբրահամյանի կամերային երաժշտության գործընկերներն են՝ Բորիս Բելկինը, Ալբա Վենտուրան, Դայշին Կաշիմոտոն, Բորիս Անդրիանովը, Էշլի Վոսը և այնպիսի հայտնի դահլիճներում, ինչպիսիք են Ամստերդամի Concertgebouw-ն, Բեռլինի Koncerthaus-ը, Բուենոս ԱյրեսիTeatro Coliseo-ն, Sala Mozarteum Royal Festival-ում, Զալցբուրգում, KKL: Դահլիճ Լոնդոնում, Queen Elisabeth Hall-ը Լոնդոնում, Auditorio Nacional-ը Մադրիդում, Salle Playel-ը Փարիզում, Palais de Bozar-ը Բրյուսելում, Sala Sao Paolo-ն և Բոլոնիայի Teatro Manzoni-ն:
Դավիթ Աբրահամյանն Անդվերպենում թողարկել է Շոնբերգի Verklärte Nacht ստեղծագործության տեսասկավառակը և երկու ձայնասկավառակ Dutch Records Company-ով։

From a very young age, David Abrahamyan has collaborated with the Luxemburg Philarmonic, OSPA in Oviedo Spain, Lagen Laden in Brussels where he was solo viola of Salzburg Chamber Soloists under the artistic direction of Lavard Skou Larsen. He has performed under the baton of conductors such as Claudio Abbado, Zubin Mehta, Bernard Haitnk, Roberto Benzi, Jesús López Cobos or Plácido Domingo, amongst others.
Between 2005 and 2009, he was the founder and artistic director of the master-class series “Musical Improvement” in Felechosa (Asturias- Spain) inviting teachers like Dora Schwarzberg, Liviu Prunaru, Alexander Chaushyan, Ashley Wass, Wolfgang Meyer, Gunter Pichler, Gustav Rivinius, Mikhail Kopelman or Boris Belkin. Abrahamyan’s chamber music partners have included Boris Belkin, Alba Ventura, Daishin Kashimoto, Boris Andreanov, Ashley Wass, in concert halls like Concertgebouw of Amsterdam, Koncerthaus in Berlín, Teatro Coliseo in Buenos Aires, Sala Mozarteum in Salzburg, KKL in Lucerne, Royal Festival Hall in London, Queen Elisabeth Hall in London, Auditorio Nacional in Madrid, Salle Playel in París, Palais de Bozar in Brussels, Sala Sao Paolo in San Paolo or Teatro Manzoni in Bologna.
David has recorded a DVD performing Schoenberg’s Verklärte Nacht in the Singel in Antwerpen, a collaboration project between Europe and South Korea, and two CDs for Dutch Records Company with the Dutch composer Wim Zwaag, who dedicated his Adagio for Viola to him.